Джонатан Нідем, 54-річний мисливець за скарбами з Великобританії, розкопав рідкісний історичний артефакт — золоту застібку для сукні віком 3000 років — неподалік міста Елластон у Стаффордширі.

Про це пише «focus».

Предмет довжиною 13 см і вагою 110 грам датується бронзовим віком і є одним із семи подібних екземплярів, знайдених в Англії.

"Це перевершило всі мої найсміливіші мрії. Неймовірно! Коли ми зрозуміли цінність знахідки, то кричали і махали руками від радості. Просто не могли повірити на власні очі. Люди, напевно, подумали, що ми зовсім божевільні", - розповідає із захопленням Джонатан.

Артефакт бронзового віку
Артефакт бронзового віку

Джонатан, який спочатку сприйняв його за пошкоджену алюмінієву ручку скриньки, виявив його рідкість після публікації фотографії в Інтернеті.

"Не міг заснути, бо знав, що це щось особливе. Шансів відкопати таку річ — один на мільярд. Хоча я вірив у це, бо торік я вже мав кілька вдалих знахідок", — додав він.

Артефакт бронзового віку
Артефакт бронзового віку

Очікується, що артефакт буде проданий на аукціоні за значну суму, що потенційно забезпечить Джонатану фінансову безпеку. Шукальник скарбів висловив радість і хвилювання, відзначивши незвичайність знахідки.

Читайте також:

Українців попередили про перевірки ТЦК на підприємствах: як це відбувається

Аромат буде чутно навіть у сусідньому під'їзді: рецепт картоплі чеською, запеченою у пергаменті

Потрібно рятувати студентів: у Міносвіти зробили дуже важливу заяву

Запам'ятовуйте чи записуйте: що треба зробити, щоб перець на городі виріс м'ясистим та солодким