1. Уникайте нагрівання певних продуктів:

  • Яйця, будь то цілі або в шкаралупі, а також великі шматки м'яса слід уникати нагрівання в мікрохвильовій печі через ризик вибуху. При нагріванні в мікрохвильовій печі волога в цих продуктах швидко перетворюється на пару, створюючи тиск, який може призвести до вибуху.
  • Деякі овочі, такі як буряк, селера та шпинат, містять нітрати, які при високих температурах можуть перетворюватися на канцерогени. При нагріванні в мікрохвильовій печі ці речовини можуть звільнятися, що небажано для здоров'я.
  • Заморожене м'ясо не рекомендується нагрівати в мікрохвильовій печі через нерівномірне розморожування. Це може спричинити створення умов для розмноження хвороботворних мікроорганізмів у деяких частинах м'яса.
  • Гострі перці містять пекучу речовину, яка може випаровуватися при нагріванні в мікрохвильовій печі. Це може спричинити подразнення слизових при вдиханні парів гострого перцю, а також залишити опіки на шкірі при контакті з випарами.
  • Кисломолочна продукція, така як йогурт або кефір, втрачає свою харчову цінність і текстуру при нагріванні в мікрохвильовій печі через згортання білків.
 2. Вибирайте відповідний посуд:

  • Уникайте використання металевого посуду, пластикових контейнерів, фольги та паперових пакетів у мікрохвильовій печі, оскільки вони можуть викликати іскри або навіть пожежу. Натомість використовуйте посуд зі скла, кераміки або силікону, уникаючи посуду з металевими окантовками або позолотою.
 3. Перевірте чи підходить ваш посуд для мікрохвильової печі:

  • Перш ніж використовувати новий посуд у мікрохвильовій печі, проведіть тест: налийте воду в ємність і потримайте її в мікрохвильовій печі на повній потужності протягом хвилини. Якщо посуд залишається холодним, а вода всередині нагрівається, значить, він безпечний для використання в мікрохвильовій печі.
 4. Уникайте таких дій у мікрохвильовій печі:

  • Не стерилізуйте сухі банки в мікрохвильовій печі, оскільки це може призвести до перегріву і пошкодження приладу. Для стерилізації використовуйте інші методи, наприклад пропарювання в киплячій воді.
  • Не сушіть сухарі, горіхи, сухофрукти та інші продукти з низьким вмістом вологи в мікрохвильовій печі, оскільки це може призвести до перегріву та згоряння продуктів.
  • Не нагрівайте дуже холодний посуд з холодильника в мікрохвильовій печі, оскільки різкий перепад температур може спричинити руйнування посуду. Попередньо дайте посуду трохи прогрітися до кімнатної температури перед використанням у мікрохвильовій печі.