Віктор Андрусів, який раніше був радником голови МВС, обурив усіх українців, розповівши, що думає про тих, хто перебуває за кордоном.

Примітно, що він образливо висловився саме про тих людей, які виїхали з України з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів. Про тих, хто за будь-яку ціну намагався зберегти життя своїх дітей і часом під обстрілами російських варварів залишав свої будинки.

Людей, які пройшли кілька кіл пекла та знайшли порятунок за кордоном, Андрусів не вважає українцями. За його словами, ці люди – "цигани".

"Якщо ти ухилянт, ти свідомо втік, то, в принципі, ти не маєш права говорити, що ти українець. Ти – циган. В принципі, ти вибрав циганське життя. Коли хтось починає думати, що ухилянти, які втекли за кордон, вони, ой, такі щасливі… Щасливі в чому? В тому, що вони будуть жити в контейнерах все життя? Вони будуть працювати тільки на чорних роботах. Мову вони не знають, їхню кваліфікацію не признають… Це люди, які рятуючи своє життя, прирікають себе на безчестя", - заявив Андрусів в одному з ефірів.

Зазначимо, що Андрусіву, як колишньому раднику МВС, не завадило б знати, що слово "цигани" – це некоректний та образливий термін, пережиток совдепії. В Україні, як у європейській країні, прийнято застосовувати визначення "роми", а не "цигани".

Прикро і те, що Андрусів висловлюється про українців, які виїхали, як про якісь другосортний народ – житимуть вони в контейнерах, мови вони не знають, їхню кваліфікацію ніхто не визнає…

На жаль, але Андрусіву, мабуть, не відомо, що серед українців, які залишили свою країну, є багато висококваліфікованих фахівців, які знають не одну і не дві мови. Серед них є і педагоги, і представники сфери IT, і досвідчені лікарі, перекладачі, і представники бізнесу.

До того, екс-радник МВС чомусь досі не знає, що європейці всіма силами намагаються переманити до себе українців, пропонуючи досить непогані зарплати та соціальні гарантії.

Андрусіву слід також знати й про те, що, згідно з даними Міжнародної організації з міграції, майже половина біженців з України у Східній та Центральній Європі працевлаштовані та не поспішають повертатися додому.

Експерти з'ясували, що планують залишитися в країні перебування в найближчому майбутньому 70% українців.

Міжнародна організація з міграції провела масштабне дослідження потреб, намірів та проблем інтеграції біженців з України в 11 країнах Центральної та Східної Європи (включаючи Білорусь). 2023 року опитування провели серед 28,7 тис. українців, з них 24 602 були працездатного віку.

У дослідженні йдеться про те, що мають намір залишитися в країні перебування в найближчому майбутньому 17 149 опитаних (70%).

Інші хотіли повернутися до України чи переїхати до іншої країни.

Як ви вважаєте, чому такий високий відсоток українців не бажає повертатись додому? Через те, що в Європі дуже погано живеться? Через те, що там доводиться тулитися у контейнерах, як каже Андрусів?

Коментар Андрусіва про ухилистів можна переглянути з 52:25